12 вежби за совршено тело ова лето

12 вежби за совршено тело ова лето

Можеби веќе ве фатило викендашкото расположение и вежбањето е последната работа што ви паѓа на памет, но верувајте, секое време е идеално време за нов почеток и позитивни промени.  Посебно затоа што физичките активности ќе ви помогнат да се чувствувате подобро, да имате кондиција за долгите забави и секако – да не се здебелите од калориските […]

7 многу важни причини да имате SEX

7 многу важни причини да имате SEX

Ќе го заштитите неговото срце. Мажите, кои имаат секс 3 или повеќе пати неделно, го намалуваат на половина ризикот од срцев удар. Ја намалува болката. Доживувањето на оргазам го стимулира производството на ендорфин. Поголемото присуство на ендорфин во телото, ја намалува болката од артритис и менструалните болки. Го намалува стресот. Ако сте под стрес и изнервирани, наместо да […]

Дали знаете како да започнете диеата и слабеете додека спиете?

Дали знаете како да започнете диеата и слабеете додека спиете?

Хибернациската диета е диета на новата генерација која стекна популарност со интересните методи за слабеење. Сигурно секој што се бори со вишокот килограми, неостварена желба му била да слабее додека спие. Со оваа диета – тоа е можно! Кај животните оваа состојба е вообичаена, а најновите научни истражувања се стремат кон постигнување на истото кај […]

9 совети како да ја ублажите болката во вратот

9 совети како да ја ублажите болката во вратот

Се смета дека повеќе од две третини од светската популација во одреден период од својот живот, ќе страдаат од вратна болка. Поради современиот начин на живеење, бројката на афектирани со овој проблем секојдневно се зголемува. Стресот, намалената секојдневна физичка активност, работата пред компјутер и неправилното држење на телото при седење, се само дел од причините […]

Истраживме : Најчести причини за болката во вратот

Истраживме : Најчести причини за болката во вратот

Се смета дека повеќе од две третини од светската популација во одреден период од својот живот, ќе страдаат од вратна болка. Поради современиот начин на живеење, бројката на афектирани со овој проблем секојдневно се зголемува. Стресот, намалената секојдневна физичка активност, работата пред компјутер и неправилното држење на телото при седење, се само дел од причините […]